Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

04.11.2022 17:02
Версія для друку
  • RSS

Оновлені рекомендації ACC/AHA щодо захворювань аорти 

Американський коледж кардіологів (ACC) і Американська асоціація  серця (AHA) опублікували оновлені рекомендації з діагностики та лікування захворювань аорти, в якому основна увага приділяється хірургічному втручанню, послідовній візуалізації, генетичному та сімейному скринінгу.

Автори документу зазначають, що за останнє десятиліття було проведено багато нових науково-обґрунтованих досліджень, доступних для клініцистів, щодо захворювання аорти, тому настав час переглянути та оновити попередні існуючі рекомендації.

Нові рекомендації замінюють рекомендації ACCF/AHA з діагностики та лікування пацієнтів із захворюванням грудної аорти 2010 р. та хірургічного втручання з приводу дилатації аорти у пацієнтів із двостулковим аортальним клапаном 2015 р.

У ньому зібрані рекомендації як для грудної, так і для черевної аорти, і він призначений для фахівців із серцево-судинних захворювань, які займаються лікуванням людей із захворюваннями аорти, у тому числі лікарів загального профілю з серцево-судинних захворювань та клініцистів невідкладної медицини.

Серед ключових рекомендацій можна виділити такі:

  • Обстежити найближчих родичів осіб, у яких діагностовано аневризму кореня аорти або висхідного грудного відділу аорти, або осіб з розшаруванням аорти, щоб виявити осіб, найбільш схильних до ризику захворювання аорти. Скринінг включатиме генетичне тестування та візуалізацію.
  • Рекомендується створити  для  проведення оперативних втручань зібрати спеціалізовану команду медиків, яка має досвід в оцінці та лікуванні захворювань аорти, при якій допомога надається комплексним, міждисциплінарним чином.
  • У центрах з мультидисциплінарними бригадами з захворювань аорти та досвідченими хірургами поріг для хірургічного втручання при спорадичних аневризмах кореня аорти та висхідного відділу аорти було знижено з 5,5 см до 5,0 см у окремих осіб і навіть нижче у деяких пацієнтів з  аневризмою грудної аорти.
  • У пацієнтів, які значно нижчі або вищі ніж середні, хірургічні пороги можуть включати індексацію кореня аорти або висхідного діаметра аорти до площі поверхні тіла або росту пацієнта, або площі поперечного розрізу аорти до росту пацієнта.
  • В даний час хірургічне втручання рекомендується пацієнтам з аневризмами кореня аорти та висхідної грудної аорти з підтвердженою швидкістю зростання ≥ 0,3 см на рік протягом 2 років поспіль або ≥ 0,5 см протягом 1 року.
  • У пацієнтів, які перенесли операцію із заміни кореня аорти, протезування кореня аорти зі збереженням клапана є доцільним, якщо клапан підходить для відновлення і якщо виконується досвідченими хірургами в мультидисциплінарній бригаді аортальних хірургів.
  • Оперативне відновлення розшарування аорти типу А повинне включати принаймні відкритий дистальний анастомоз, а не супракоронарний інтерпозиційний шунт.
  • Для лікування неускладненого розшарування аорти типу В дедалі більшу роль відіграє ендоваскулярна пластика грудного відділу аорти. Клінічні випробування відновлення аневризм торакоабдомінальної аорти за допомогою ендотрансплантатів повідомляють про результати, які припускають, що ендоваскулярне відновлення є варіантом для пацієнтів із відповідною анатомією.
  • Настійно рекомендується спільне прийняття рішень між пацієнтом та мультидисциплінарною бригадою фахівців з аорти, особливо коли пацієнт має право на різні види хірургічного втручання.
  • Слід також використовувати спільне ухвалення рішень з вагітними або плануючими завагітніти особами, щоб врахувати ризики вагітності у осіб із захворюванням аорти.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>