Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

30.09.2022 15:19
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації щодо ведення пацієнтів із шлуночковими аритміями та профілактики раптової серцевої смерті 

Нові рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC) щодо ведення пацієнтів із шлуночковими аритміями та профілактики раптової серцевої смерті містять безліч оновлень порівняно з виданням 2015 р., включаючи 140 нових рекомендацій та 20 змінених рекомендацій, таблиці та алгоритми ведення пацієнтів із певними серцево-судинними захворюваннями.

У новому розділі рекомендацій представлена ​​всебічна діагностична оцінка п'яти сценаріїв, що зустрічаються найчастіше, пов'язаних із шлуночковою аритмією  у пацієнтів без встановлених серцевих захворювань:

  1. випадкове виявлення нестійкої шлуночкової тахікардії;
  2. перший прояв стійкої мономорфної шлуночкової тахікардії;
  3. пацієнт, який пережив раптову зупинку серця;
  4. постраждалий від раптової серцевої смерті;
  5. родичі померлих від синдрому раптової аритмічної смерті.

У рекомендаціях міститься інформація про генетичне тестування, включаючи приклади різних захворювань, таких як дилатаційна кардіоміопатія (ДКМП).

  • Якщо у пацієнта з ДКМП у молодому віці (< 50 років) є атріовентрикулярна блокада або якщо у пацієнта в сімейному анамнезі є ДКМП або раптова серцева смерть у молодому віці, генетичне тестування є рекомендацією класу I.
  • Якщо фракція викиду лівого шлуночка становить 35% або нижче після > 3 місяців оптимальної медикаментозної терапії, слід розглянути питання щодо імплантації імплантованого кардіовертера-дефібрилятора (ІКД) у пацієнтів із ДКМП та симптоматичною серцевою недостатністю (NYHA клас II-II). Тепер це рекомендація класу IIa, знижена порівняно з рекомендацією класу I у рекомендаціях 2015 року, завдяки дослідженню DANISH, а також тому факту, що ліки знижують частоту раптової серцевої смерті у цій популяції.

Є нові рекомендації щодо лікування шлуночкових аритмій, ролі абляції та діагностики синдрому Бругада.

Бета-блокатори, в ідеалі неселективні бета-блокатори (надолол або пропранолол), рекомендуються пацієнтам з синдромом подовженого інтервалу QT з документально підтвердженим подовженням інтервалу QT для зниження ризику аритмічних подій (клас I) та всім пацієнтам з клінічним діагнозом катехоламінергічною поліморфною шлуночковою тахікардією.

У пацієнтів з синдромом подовженого інтервалу QT та з катехоламінергічною поліморфною шлуночковою тахікардією рекомендується генетичне тестування та генетичне консультування.

В ідеалі у всіх випадках раптової серцевої смерті, але принаймні у віці до 50 років рекомендовано проводити розтин, включаючи експертну оцінку наявності серцевої патології та токсикологію (клас I). Токсикологія може визначити, чи помер пацієнт від передозування, чи від генетичної причини.

Рекомендації також включають клінічні блок-схеми, які забезпечують покрокову стратифікацію ризику для пацієнта та ведення таких хворих.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>