Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
03.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.12.2020 15:47
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації щодо антитромботичної терапії 

Американський коледж кардіологів (ACC) випустив нові рекомендації  щодо використання антикоагулянтної і антитромбоцитарної терапії у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) або венозною тромбоемболією (ВТЕ), яким проводиться черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ).

За оцінками вчених, близько 10-15% пацієнтів, що піддаються ЧКВ, мають супутню ФП або ВТЕ і потребують як  антикоагулянтів, так і  антиагрегантів, так що це дуже поширений клінічний сценарій.

У документі також представлені рекомендації для лікарів щодо застосування антитромботичних засобів поза рамками ЧКВ у пацієнтів з атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями (АСССЗ).

Документ також надає кілька алгоритмів щодо шляху прийняття рішень і розділений на чотири розділи, присвячених конкретним клінічним сценаріями:

• 1) пацієнт з ФП, який одержує антикоагулянтну терапію, якому зараз потрібно ЧКВ і антитромбоцитарна терапія;

• 2) пацієнт на антитромбоцитарній терапії з вперше виявленою ФП, якому потрібно пероральний антикоагулянт;

• 3) пацієнт з попередньою ВТЕ, який одержує антикоагулянт, якому тепер потрібно ЧКВ і антитромбоцитарна терапія; і

• 4) пацієнт, який отримує антитромбоцитарну терапію з приводу АСССЗ з новим ВТЕ, якому потрібно антикоагулянт.

За словами авторів рекомендацій, одна річ, яка може здивувати деяких клініцистів, полягає в тому, що спеціалісти відмовилися від використання потрійної антитромботицитарної терапії для більшості пацієнтів через підвищений ризик кровотечі, пов'язаного з нею.

Додавання антитромбоцитарного препарату до пероральних антикоагулянтів збільшує ризик кровотечі від 20% до 60%, а додавання подвійної антитромбоцитарної терапії до пероральних антикоагулянтів додатково збільшує ризик в 2-3 рази.

В документі рекомендовано відмовитися від аспірину і призначити подвійну антитромботичну терапію, що складається з антикоагулянту і інгібітору P2Y12, пацієнтам, яким після недавнього ЧКВ потрібно як антикоагулянтна, так і антитромбоцитарна терапія.

Автори залишають можливість розглянути потрійну терапію у окремих пацієнтів з високим тромботичним ризиком, але підкреслюють, що вона повинна бути як можна коротшою, наприклад, не більше 30 днів після ЧКВ. Якщо використовується аспірин, його слід обмежити до менш ніж 100 мг в день.

Інша ключова рекомендація полягає в тому, що в поєднанні з антикоагулянтом клопідогрель (плавікс) є рекомендованим антиагрегантом для більшості пацієнтів.

Для пацієнтів з ФП, які перенесли ЧКВ, рекомендується перехід з варфарину на пероральний антикоагулянт прямої дії (DOAC). Якщо призначити клопідогрель, стає ясно, що ризик кровотечі нижче при прийомі клопідогрелю і DOAC в порівнянні з варфарином.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Тирзепатид: прорив у лікуванні серцевої недостатності та ожиріння

Ще одне революційне дослідження SUMMIT, що було представлене на науковій сесії АНА 2024…

  >>>

Едоксабан проти варфарину

Нові горизонти після протезування клапанів…

  >>>