Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.09.2020 09:59
Версія для друку
  • RSS

Нові рекомендації ESC 2020: гострий коронарний синдром без підйому сегмента ST. 

Нові ключові рекомендації

 

Діагностика

 

В якості альтернативи алгоритму ESC 0 год / 1 год рекомендується використовувати алгоритм ESC 0 год / 2год з забором крові через 0 год і 2 год, якщо використовується тест на високочутливий серцевий тропонін (hs-cTn) із підтвердженим алгоритмом 0 год / 2 год.

 

 

     І

З діагностичною метою не рекомендується регулярно визначати додаткові біомаркери, такі як СК, СK-MB або копертин, на додаток до hs-cTn

   ІІІ

Стратифікація ризику

 

Для отримання прогностичної інформації слід розглянути можливість вимірювання концентрації BNP або NT-proBNP в плазмі.

   ІІа

Антитромболітична терапія

 

У пацієнтів з ГКС без підйомуST, яким виконується ПКВ, перевагу слід віддавати прасугрелу, а не тікагрелору.

   ІІа

Не рекомендується рутинне призначення для попереднього лікування інгібіторів P2Y12 пацієнтам, у яких невідома анатомія коронарних артерій і планується раннє інвазивне втручання.

   ІІІ

У пацієнтів з ГКС без підйому ST, до якийх не може бути застосована рання інвазивна стратегія, може бути розглянуто попереднє лікування інгібітором P2Y12 враховуючи ризик кровотечі.

   ІІb

Деескалація лікування інгібітором P2Y12 (наприклад, з переходом з прасугреля або тікагрелора на клопідогрель) може розглядатися як альтернативна стратегія ПАТТ, особливо для пацієнтів з ГКС, у яких неможливе сильне пригнічення тромбоцитів. Деескалація може проводитися на підставі клінічної оцінки, тестуванні функції тромбоцитів або генотипування CYP2C19 (в залежності від профілю ризику пацієнта і наявності відповідних аналізів).

   ІІb

У пацієнтів з ФП (CHA2DS2-VASc ≥1 у чоловіків і ≥ 2 у жінок) після короткого періоду потрійної антитромбоцитарної терапії (до 1 тижня після гострої події) рекомендується  ПАТТ з використанням НОАК в дозі, що рекомендована для профілактики інсульту та одного перорального антитромбоцитарного препарату (переважно клопідогрелю).

     І

Припинення прийому антитромбоцитарних препаратів у пацієнтів, які отримували оральні антикоагулянти, рекомендується через 12 місяців лікування.

     І

ПAТT з оральним антикоагулянтом і тікагрелором або прасугрелем може розглядатися як альтернатива потрійній антитромбоцитарній терапії з оральним антикоагулянтом, аспірином і клопідогрелем у пацієнтів з помірним або високим ризиком тромбозу стента, незалежно від типу використовуваного стента.

 

   ІІb

Інвазивне лікування

 

Рання інвазивна стратегія протягом 24 годин рекомендується пацієнтам з будь-яким з наступних критеріїв високого ризику:

         - діагноз ГКС без підйому ST;

         - динамічні або ймовірно нові зміни сегмента ST / T, що вказують        

            на ішемію, що триває;

         - транзиторна елевація сегмента ST;

         - ризик за шкалою GRACE >140.

      І

Вибіркова інвазивна стратегія після відповідного тестування на ішемію або виявлення обструктивної ІХС за допомогою КТ-ангіографії рекомендується пацієнтам з низьким ризиком.

 

     І

Відтерміноване проведення ангіографії, на відміну від невідкладного, необхідно розглянути для гемодинамічно стабільних пацієнтів без підйому сегмента ST, що успішно були реанімовані після зупинки серця за межами лікарні.

 

   ІІа

У пацієнтів з ГКС без підйому ST без кардіогенного шоку і з багатосутинною ІХС необхідно розглянути проведення повної реваскуляризації.

   ІІа

Повна реваскуляризация під час індексного ПКВ може бути розглянута у пацієнтів з ГКС без підйому ST при багатосутинному ураженні.

   ІІb

Реваскуляризація інфаркт-незалежних судин при ГКС без підйому ST може бути проведена на основі ФРК під час індексного ПКВ.

   ІІb

СК-креатинінкіназа, СК-МВ- Креатинкіназа МВ-фракція, hs-cTn- тест на високочутливий тропонін, BNP – натрійуретичний пептид В-типу, NT-proBNP -N-кінцевий фрагмент  BNP,  ПКВ- перкутантне коронарне втручання, ПАТТ-подвійна атритромбоцитарна терапія, НОАК- нові оральні антикоагулянти ФРК-функціональний резерв кровотоку

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми