Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

13.07.2024 21:30
Версія для друку
  • RSS

Нові досягнення в лікуванні серцевого амілоїдозу  

Результати третьої фази дослідження вутрисірану, нового препарату для лікування опосередкованого транстиретином амілоїдозу з кардіоміопатією, продемонстрували позитивні ефекти.

Дослідження HELIOS-B досягло первинної кінцевої точки, продемонструвавши статистично значуще зниження, порівняно з плацебо, сукупної смертності від усіх причин і рецидивуючих серцево-судинних подій при застосуванні вутрисірану.

В аналіз рандомізували 655 дорослих із транстиретин-опосередкованим амілоїдозом і кардіоміопатією, які отримували вутрисіран у дозі 25 мг або плацебо шляхом підшкірної ін’єкції один раз на 3 місяці протягом періоду лікування тривалістю до 36 місяців.

Під час цього періоду первинна кінцева точка була знижена при застосуванні вутрисірану на 28% у загальній популяції (коефіцієнт ризику [HR], 0,718; P = 0,0118) і на 33% у популяції з 395 пацієнтів, які отримували монотерапію і не отримували препарат тафамідіс, на початку (HR, 0,672; P = 0,0162).

Крім того, смертність від усіх причин знизилася на 36% у загальній популяції (HR, 0,645; P < 0,025) і на 35% (HR 0,655;  < 0,05) у популяції монотерапії на 42 місяці.

Дослідження також продемонструвало значні позитивні ефекти для всіх вторинних кінцевих точок як у загальній популяції, так і в групі монотерапії. Це включає в себе ключові показники прогресування захворювання: тест 6-хвилинної ходьби, опитувальник кардіоміопатії Канзас-Сіті та клас СН за NYHA (  < 0,025 для всіх).

Досліджуваний препарат продемонстрував обнадійливу безпеку та переносимість, що відповідає його встановленому профілю. Показники побічних явищ, серйозних побічних явищ і небажаних явищ, що призвели до припинення прийому досліджуваного препарату, були подібними в групах вутрисірану та плацебо.

Науковці повідомляють, що планують продовжити  подання щодо використання вутрисірану у пацієнтів з опосередкованим транстиретином амілоїдозом і кардіоміопатією цього року, включаючи подання додаткової заявки на новий лікарський засіб до Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Транстиретин-опосередкований амілоїдоз із кардіоміопатією є виснажливим і прогресуючим станом, який підвищує смертність і знижує якість життя. Захворювання виникає внаслідок агрегації та відкладення транстиретинових амілоїдних фібрил у серці та різних тканинах. Вутрісіран — це дволанцюгова мала інтерферуюча РНК (siRNA), яка перешкоджає експресії гена транстиретину, зменшуючи вироблення транстиретину.

Вчені підрахували, що понад 250 000 пацієнтів у всьому світі мають транстиретин-опосередкований амілоїдоз із кардіоміопатією. Вутрісіран вже доступний у багатьох країнах для лікування полінейропатії, пов’язаної з амілоїдогенною мутацією транстиретину, яка не така поширена, як ускладнення кардіоміопатії.

Єдиним препаратом, доступним на даний момент для опосередкованого транстиретином амілоїдозу з кардіоміопатією, є тафамідіс, пероральний препарат, призначений для стабілізації неправильно згорнутого білка транстиретину, який доступний у Сполучених Штатах з 2019 року. Але надмірна вартість препарату на рік робить його найдорожчим у світі ліками від серцево-судинних захворювань.

Інші препарати для цього захворювання, включно з вутрісіраном, зараз наближаються до ринку з надією, що певна конкуренція може знизити ціни.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>