Деякі аспекти медицини, такі як відносини між пацієнтом і лікарем, є фундаментальними і поза часом. Медицина, однак, не стоїть на місці - вона розвивається. Лікарі повинні бути готові до відповідних змін. У новому сьомому виданні Посібника з етики розглядаються проблеми медичної етики, що виникають найчастіше, а також розглядаються більш старі питання, які все ще актуальні. Основні зміни включають нові або розширені розділи з електронних комунікацій; етики телемедицини; етики електронних медичних карт; доказової медицини і генетики; соціальні медіа та онлайн професіоналізм; волонтерство лікаря; дослідження і захист осіб-учасників.
Керівництво призначене для полегшення процесу прийняття етичних рішень в клінічній практиці та в медичних дослідженнях, а також для опису і пояснення основних принципів етики, ролі лікаря в суспільстві і взаємодія з колегами.
Застосовуючи ці керівні принципи, лікарі повинні враховувати обставини кожного окремого пацієнта. У лікарів є етичні та юридичні зобов'язання, і вони можуть не співпадати. Лікарі повинні пам'ятати про відмінності і потенційні конфлікти між юридичними і етичними зобов'язаннями і звертатися за порадою, коли стурбовані потенційними правовими наслідками рішень. Медики повинні володіти та використовувати знання ключових компонентів законів і правил, які впливають на їх пацієнтів і практику.
Медична та професійна етика часто встановлює позитивні обов'язки (тобто, що потрібно робити) більшою мірою, ніж закон. Сучасне розуміння медичної етики засноване на принципах, з яких випливають позитивні обов'язки. Ці принципи включають в себе доброчинність (обов'язок заохочувати добро і діяти в найкращих інтересах пацієнта) і не чинити шкоди (обов'язок не заподіювати шкоди пацієнтові). Сюди також входить повага до незалежності пацієнта - обов'язок захищати і заохочувати вибір пацієнта.
Крім того, міркування справедливості повинні визначати роль лікаря як громадянина і його рішення про розподіл ресурсів. Принцип справедливого розподілу вимагає, щоб ми прагнули справедливо розподіляти можливості для поліпшення життя, що надаються охороною здоров'я.
Середовище для надання медичної допомоги продовжує змінюватися. Місця надання допомоги змінюються, при цьому в амбулаторних умовах надаються більше послуг, а інтенсивність стаціонарного лікування зростає.
Етичні проблеми привертають широку суспільну увагу і дебати. Зближення різних сил - наукових досягнень, освіти пацієнтів і населення, інтернету, цивільних прав, впливу закону і економіки на медицину і неоднорідності нашого суспільства - вимагає, щоб лікарі чітко сформулювали етичні принципи, якими керуються в клінічній практиці, дослідженнях, як громадяни, так і колективно, як представники професії. Вкрай важливо, щоб думка відповідального лікаря була почута при прийнятті соціальних рішень.
Від генетичного тестування до зачаття до дилем в кінці життя пацієнти та їхні родини разом зі своїми лікарями повинні приймати важкі рішення. Дискусії про медичну етику можуть також стимулювати критичну оцінку і обговорення законодавства, державної політики по складним етичних питань, що стоять перед пацієнтами, лікарями і суспільством.
Літературні посилання в редакції Webcardio.org