Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

21.10.2021 19:41
Версія для друку
  • RSS

Лікування артеріальної гіпертензії та ортостатична гіпотензія 

Результати нового метааналізу показали, що для більшості пацієнтів з артеріальною гіпертензією більш агресивне зниження артеріального тиску (АТ) не збільшує ризик ортостатичної гіпотензії (ОГ), а навпаки  знижує.

Інтенсивне лікування АТ знижує ризик серцево-судинних захворювань, але існують постійні побоювання, що воно може підвищити ризик ОГ, важливого чинника ризику падінь, переломів, непритомності, деменції, інсульту і смерті. Однак окремі випробування не дали остаточних результатів.

Науковці провели пошук в трьох великих медичних базах даних на предмет рандомізованих випробувань, в яких вивчали вплив ліків від АТ на ОГ, яке визначається як падіння систолічного артеріального тиску (САТ) ≥20 мм рт. ст. або діастолічного артеріального тиску (ДАТ) ≥10 мм рт. ст. при зміні положення тіла з сидячого в положення стоячи.

Первинний аналіз включав дані окремих пацієнтів з п'яти випробувань (AASK, ACCORD, SPRINT, SPS3 і UKPDS) з 18 466 учасниками (середній вік 64,5 року; 39% жінок) і 127 998 відвідувань під час контрольного обстеження.

Мета інтенсивного зниження АТ варіювалася в випробуваннях: два випробування були націлені на САТ <120 мм рт. ст. (проти <140 мм рт. ст.), одне випробування було націлене на САТ <130 мм рт. ст. ( 102-107 мм рт. ст.), а одне випробування було націлене на САТ <150 мм рт. ст.

Всі випробування, які порівнюють різні цілі лікування АТ, показали зниження шансів ОГ з лікуванням, причому SPRINT продемонстрував найсильніший взаємозв'язок (відношення шансів [ВШ], 0,89; 95% ДІ, 0,80-0,98).

В об'єднаному аналізі п'яти випробувань призначення більш низького (в порівнянні зі стандартним) цільового рівня артеріального тиску також знизило ймовірність ОГ (ВШ, 0,93; 95% ДІ, 0,86-0,99).

Шанси на ОГ при інтенсивному лікуванні АТ були ще нижче у дорослих без діабету (ВШ, 0,90 проти 1,10; P-взаємодія = 0,015) і у дорослих з низьким рівнем САТ до лікування (ВШ, 0,66 для <110 мм рт. ст.> 110 мм рт. ст.

Результати (в цілому і для підгруп) не змінилися при аналізі чутливості, який включав чотири додаткових плацебо-контрольованих дослідження.

Спеціалісти стверджують, що це серйозний аналіз важливих наслідків застосування ліків для лікування гіпертонії, що усуває потенційні перешкоди для впровадження більш нових, більш ефективних та інтенсивних рекомендацій щодо контролю  АТ. Ця робота надає додаткові статистичні докази того, що ортостатична гіпотензія не є причиною для відмови від інтенсивного лікування для зниження артеріального тиску.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми