Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

11.12.2019 13:05
Версія для друку
  • RSS

Короткотривале голодання покращує ліпідний профіль та зменшує вагу. 

Результати нового невеликого дослідження вказують на те, що обмеження споживання їжі до 10-годинного інтервалу кожен день сприяє зниженню ваги і зменшує кардіометаболічні порушення у жінок з метаболічним синдромом.

Під час дослідження 19 жінок з метаболічним синдромом обмежили споживання їжі до 10 годин на день протягом 12 тижнів, тобто досліджувані мали 14-годинне голодування кожного дня щоночі.

Важливо відзначити, що не було обмежень щодо споживання калорій або змін дієти протягом 10-годинного інтервалу прийому їжі.

Більшість жінок мали ожирінням із середнім індексом маси тіла (ІМТ) 33 кг / м2.

За 12 тижнів дослідження учасники втратили 3,3 кг, або приблизно 3% маси тіла, щодо вихідного рівня (P = .00028).

Ці результати призвели до зниження ІМТ приблизно на 3% (P = 0,0001), а також до зменшення жирових відкладень на 3% (P = 0,0001), включаючи значне зниження вісцерального жиру на 3% (P = 0,004). ) і на 4% зменшення об'єму талії (P = .009).

Дана стратегія прийому їжі також надала ряд сприятливих ефектів на кардіометаболічні параметри.

Спостерігалося значне зниження загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) і холестерину ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ), жодне з яких не було пов'язано з втратою ваги.

Також спостерігалося значне зниження систолічного і діастолічного артеріального тиску, серед пацієнтів з підвищеним рівнем глюкози натще на початку дослідження було досягнуто значного зниження глікованого гемоглобіну.

Ці результати спостерігалися незалежно від будь-яких змін ваги, фізичної активності.

Результати.

Кінцеві точки

Середня зміна

(%)

P

Загальний холестерин, мг / дл (%)

–13.1 (11)

.03

ЛПНЩ, мг/дл (%)

–11.9 (11)

.016

ЛПДНЩ, мг/дл (%)

–11.6 (9)

.04

Систолічний АТ, мм рт.ст. (%)

–5.1 (4)

.04

Діастолічний АТ, мм рт.ст. (%)

–6.4 (8)

.004

Глікований гемаглобін*, % (%)

–0.22 (3.7)

.04

* Серед тих, у кого рівень глюкози натще ≥ 100 мг / дл або глікований гемоглобін ≥ 5,7% на початковому рівні.

Крім того науковці зазначають, що нерегулярний час прийому їжі негативно впливає на здоров'я серця. Це стосується як нестійких схем харчування, так і прийому їжі протягом 24-годинного дня.

Учасники також повідомили, що вони вважають, що дотримуватися плану короткотривалого голодування легше, ніж підраховувати калорії або намагатися збільшити фізичну активність.

Дослідники зазначають, що значне зниження вмісту атерогенних ліпідів, артеріального тиску і рівня глюкози в крові на додаток до медикаментозної терапії має важливі клінічні наслідки.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми