Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.06.2022 16:20
Версія для друку
  • RSS

Катетерна абляція при фібриляції передсердь у молодих дорослих 

Катетерна абляція при фібриляції передсердь (ФП) у дорослих до 50 років пов'язана зі зниженням ризику госпіталізацій через ФП або з будь-якої іншої причини протягом 1 року без явного впливу на річну смертність від усіх причин.

Дослідники вказують, що катетерна абляція ФП у молодих дорослих пацієнтів безпечна та ефективна, з високим рівнем успішності процедури та низьким рівнем ускладнень. Менш очевидним у цій популяції є вплив на клінічні результати.

Дослідження передбачає, узгоджуючись з іншими дослідженнями, що катетерна абляція ФП у дорослих до 50 років може знизити ризик госпіталізації з будь-якої причини та госпіталізації з приводу ФП, і підтверджує цінність втручання у цій популяції.

Обсерваційний аналіз був заснований на даних 52 598 пацієнтів віком від 18 до 50 років з первинним або вторинним діагнозом ФП.

2146 пацієнтів, які перенесли катетерну абляцію з приводу ФП, та інші пацієнти, яким не проводилася абляція, спостерігалися в середньому 183 дні для повторної госпіталізації з усіх причин, повторної госпіталізації з ФП, повторної госпіталізації з приводу ішемічного інсульту та смертності від усіх причин.

Пацієнти, що перенесли катетерну абляцію, порівняно з тими, хто не піддавався абляції, були значно старшими і більша частина чоловіки (P > 0,001 для обох відмінностей).

Частота повторних госпіталізацій щодо ФП через 1 рік склала 5,2% у групі з абляцією та 9,0% у групі без абляції. Відповідні показники повторної госпіталізації з будь-якої причини склали 17,2% та 21,3% відповідно.

Кориговані ВР для групи абляції порівняно з тими, хто не піддавався абляції, склали 0,52 (95% ДІ, 0,43–0,63) для повторної госпіталізації з ФП та 0,81 (95% ДІ, 0,72) -0,89) для повторної госпіталізації з будь-якої причини.

Не було жодних суттєвих відмінностей між двома групами у повторній госпіталізації щодо інсульту та смерті від будь-якої причини через 1 рік.

Зниження ризику повторної госпіталізації ФП було однаковим у всіх важливих підгрупах, включаючи групи за статтю, серцево-судинним супутнім захворюванням.

Дослідження було ретроспективним та обмежувалося 1-річними результатами для госпіталізованих пацієнтів, за винятком пацієнтів, які спостерігалися в закладах первинної медико-санітарної допомоги або у відділенні невідкладної допомоги, що потенційно призводило до невеликої кількості більш здорових молодих людей з ФП.

Не вдалося отримати дані про тип ФП та деталі процедури, а також більш детальну клінічну інформацію на рівні пацієнта.

Науковці говорять, що отримані дані вимагають підтвердження у проспективних рандомізованих дослідженнях.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>