Згідно з науковою заявою Американської асоціації серця, докази зв'язку між вживанням канабісу та серцево-судинними захворюваннями залишаються непідтвердженими, а потенційні ризики переважують будь-які потенційні переваги.
Зростаюча легалізація канабісу та продуктів з канабісу у Сполучених Штатах спонукала медичних працівників оцінити безпеку та ефективність канабісу щодо стану здоров'я.
У заяві розглядаються питання, пов'язані із вживанням канабісу людьми із серцево-судинними захворюваннями або особами з підвищеним ризиком. Автори відзначають, що обсерваційні дослідження не показали жодних переваг для серцево-судинної системи, пов'язаних з канабісом. Найбільш поширені хімічні речовини в канабісі включають ТГК (тетрагідроканабінолова кислота) і КБД (канабідіол).
Науковці відзначають, що деякі дослідження показали зв'язок між серцево-судинними порушеннями і КБД, включаючи нижчий артеріальний тиск та зменшення запалення. Тим не менш, ТГК, компонент канабісу, пов'язаний з «кайфом» або інтоксикацією, був пов'язаний із порушеннями серцевого ритму. Автори навели дані, що свідчать про підвищений ризик серцевих нападів, фібриляції передсердь та серцевої недостатності, хоча потрібні додаткові дослідження.
У заяві описуються склад найпоширеніших засобів з канабісом, включаючи рослинні екстракти, кристалічні форми, харчові продукти та настоянки.Медичні працівники повинні ознайомитися не лише з перевагами, а й із ризиками, пов'язаними із вживанням канабісу, незалежно від складу.
Одна з основних помилок про застосування канабісу полягає в тому, що він має бути безпечним, тому що він «натуральний». Проте, як і всі ліки, канабіс має побічні ефекти, деякі з яких можуть впливати на серцево-судинну систему. Крім того можуть відбуватися значні лікарські взаємодії, оскільки КБД і ТГК, що містяться в канабісі, інгібують CYP3A4, який метаболізує велику кількість ліків, що використовуються для лікування багатьох серцево-судинних захворювань, зазначають науковці.
Зі слів авторів документа, більша частина опублікованих даних носить спостережний характер через федеральні обмеження на канабіс як наркотик зі списку I, тим не менше, з'явилися сигнали безпеки щодо вживання канабісу та несприятливих серцево-судинних наслідків, включаючи інфаркт міокарда, серцеву недостатність та миготливу аритмію. Необхідні ретельно сплановані проспективні короткострокові та довгострокові дослідження щодо вживання канабісу та серцево-судинної безпеки.
Чи є вживання канабісу визначальним фактором ризику серцево-судинних захворювань, як і вживання тютюну, досі невідомо, і для вирішення цієї проблеми теж потрібні дослідження.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org