Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

31.03.2024 16:27
Версія для друку
  • RSS

Ефективна та якісна допомога при клапанній патології та структурних захворюваннях серця 

Новий документ, що містить набір показників клінічної ефективності та якості, опублікований Американським коледжем кардіології (ACC) та Американською асоціацією серця (AHA), спрямований на те, щоб допомогти виміряти, порівняти та зрештою покращити лікування та результати у дорослих із клапанними (КЗС) та структурними захворюваннями серця (СЗС). Він містить 11 показників (п’ять показників ефективності та шість показників якості), більшість з яких стосується амбулаторних умов.

П’ять показників ефективності:

  • У пацієнтів з механічним протезом клапана терапія пероральними антагоністами вітаміну К (АВК) знижує частоту тромбозу клапана, тромбоемболічних подій та пов’язаних з ними захворюваності (дані високого рівня доказовості).
  • Пацієнти з важким симптоматичним аортальним стенозом (АС) мають високий ризик смерті, якщо не проводити втручання на аортальному клапані, досягаючи 50% через 1 рік. Як хірургічна заміна аортального клапана (SAVR), так і транскатетерне втручання на аортальному клапані (TAVI) є ефективними у всьому спектрі хірургічного ризику зі значним покращенням захворюваності, смерті та функціонального стану.
  • Пацієнти з хронічною тяжкою аортальною регургітацією (АР), які або мають дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) (фракція викиду [ФВ] <55%), або у яких розвиваються симптоми, мають високий ризик смерті, декомпенсації ЛШ та погіршення функціонального стану, якщо заміна аортального клапана не проводиться.
  • Періодичне проведення Ехо-КГ необхідне для оцінки змін у функції та структурі ЛШ у пацієнтів з безсимптомною хронічною тяжкою первинною мітральною регургітацією (МР) для прийняття рішень щодо лікування.
  • Пацієнти з хронічною тяжкою первинною МР, у яких розвиваються симптоми або ФВ ЛШ <60%, мають високий ризик смерті, декомпенсації ЛШ і погіршення функціонального статусу, якщо не проводити втручання на мітральному клапані.

За словами науковців,  п’ять перелічених показників ефективності підходять для публічної звітності або оплати програм.

З іншого боку, вимірювання якості не готові для публічного звітування, але можуть бути корисними для клініцистів та організацій охорони здоров’я для внутрішнього огляду та покращення якості.

Заходи якості:

  • Документація щодо ризику та обговорення кардіологічної команди перед SAVR або TAVI.
  • Протезування аортального клапана (ПАК) для безсимптомного аортального стенозу (АС) із систолічною дисфункцією ЛШ.
  • TAVI для тяжкого симптоматичного АС у паієнтів старше 80 років.
  • Ехо-КГ після ПАК.
  • Адекватний контроль артеріального тиску у пацієнтів з аортальною регургітацією (АР).
  • Лікування симптоматичного тяжкого ревматичного мітрального стенозу.

Усі заходи стосуються амбулаторних умов, за винятком одного показника якості, який застосовується переважно до стаціонарних умов, тобто документування ризику та обговорення кардіологічної команди перед SAVR або TAVI.

Заходи чітко визначені та включають певні виключення (наприклад, хоспіс, паліативна допомога, комфортний догляд) і відносні винятки, які можуть бути пов’язані з медичними показаннями або пацієнтом (наприклад, активна кровотеча, відмова пацієнта).

З показників ефективності чотири пов’язані з перевіреними методами лікування (один – це медикаментозне лікування, а три – хірургічне втручання або втручання на основі катетера), а один стосується діагностичного методу.

Єдиним показником ефективності, що стосується медичного лікування, є призначення АВК (наприклад, варфарину) пацієнтам з механічними протезами клапанів, які, як було доведено, запобігають тромбозу клапана та тромбоемболічним подіям.

Три показники ефективності стосуються виконання відповідного втручання на клапані у пацієнтів із: 1) тяжким симптоматичним стенозом аортального клапана; 2) хронічною тяжкою АР (симптомний або безсимптомний із систолічною дисфункцією ЛШ); 3) хронічною важкою первинною МР (симптомна або безсимптомна з систолічною дисфункцією ЛШ).

Важливим показником якості є об’єктивне документування ризику з використанням оцінки процедурного ризику (наприклад, веб-калькулятор ризиків Товариства торакальних хірургів), а також документування багатогранного обговорення командою кожного разу, коли розглядається процедура на клапані або хірургічне втручання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>