Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

03.04.2020 14:59
Версія для друку
  • RSS

COVID-19: Американські рекомендації по артеріальній гіпертензії. 

Американська кардіологічна асоціація (AHA) випустила нові рекомендації для пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) під час спалаху COVID-19. У той же час було опубліковано кілька нових оглядових статей, в яких додатково розглядаються можливі зв'язки між  ренін-ангіотензиновою системою (РАС) і вірусом SARS-CoV.

В рекомендаціях зазначається, що люди з підвищеним артеріальним тиском можуть зіткнутися з підвищеним ризиком серйозних ускладнень, якщо вони заражені вірусом. Дані спалаху в Ухані, Китай, показують 10,5% смертності серед людей з COVID-19, які мали серцево-судинні захворювання, 7,3% для людей з діабетом, 6,3% - захворюваннями дихальних шляхів, 6% - високим АТ і 5,6% для хворих на рак.

В рекомендаціях повторюються попередні рекомендації про те, що пацієнтам не слід припиняти прийом інгібіторів АПФ або сартанів при АГ, серцевій недостатності або захворюваннях серця.

Спеціалісти стверджують, що ці препарати не збільшують ризик зараження COVID-19. Вони життєво важливі для підтримки рівня артеріального тиску, щоб знизити ризик серцевого нападу, інсульту.

Рекомендації попереджають, що деякі поширені ліки і добавки можуть підвищувати АТ, включаючи нестероїдні протизапальні препарати та декогнестанти. Люди з серцево-судинними захворюваннями повинні обмежувати або уникати їх, особливо якщо мають неконтрольований АТ.

Люди, що приймають кортикостероїди, протизаплідні засоби, імунодепресанти та деякі протиракові препарати, повинні ретельно контролювати артеріальний тиск.

Керівництво рекомендує людям обмежувати вживання алкоголю і кофеїну, тому що це може підвищити АТ. Кофеїн повинен бути обмежений трьома чашками в день в цілому, і більшість людей з високим АТ повинні уникати його. Деякі трав'яні добавки, такі як солодка, також можуть підвищувати кров'яний тиск.

Останні дані щодо іАПФ і сартанів.

Кілька науковців розглянули докази взаємозв'язку між препаратами іАПФ і COVID-19. До них відносяться коментарі, опубліковані в Медичному журналі «Ланцет» і матеріалах клініки Майо.

Суперечка про застосування інгібіторів АПФ і БРА виника після того, як було виявлено, що вірус COVID-19 зв'язується з рецептором антіотензину-2 (АСЕ2), щоб проникнути в клітини. Це повідомленнями спирається на результати  досліджень на тваринах, які вказують, що інгібітори АПФ і БРА можуть підвищувати експресію АСЕ -2,  це може підвищити сприйнятливість до вірусу. Але інші дослідження показують, що, знижуючи рівні ангіотензину 2, ці препарати можуть захистити від пошкодження легенів у пацієнтів з COVID-19.

В огляді матеріалів клініки Mayo, опублікованому в мережі 30 березня, відзначається, що звіт, опублікований міністерством охорони здоров'я Італії 20 березня, показав, що найбільш поширеними супутніми захворюваннями в групі з 481 пацієнта, які померли від COVID-19, була гіпертонія (74%), діабет (34%), ішемічна кардіопатія (30%) і фібриляція передсердь (22%).

Італійські дані також показують, що до госпіталізації 36% пацієнтів, які померли від COVID-19, отримували інгібітори АПФ і 16% - БРА.

Але остання інформація, опублікована 31 березня Центрами з контролю і профілактиці захворювань США, передбачає, що діабет є найбільш поширеною супутньою патологією у випадках з COVID-19. Дані по 7162 випадків COVID-19 показують, що у 37,6% цих пацієнтів було одне або кілька факторів ризику, найбільш поширеними з яких є діабет, хронічні захворювання легень і серцево-судинні захворювання.

Доклінічні дані свідчать про те, що блокада АПФ може послабити прогресування COVID-19. Спеціалісти стверджують, що клінічна рівновага існує і до того, як медична спільнота дасть рекомендації пацієнтам відмовитися від потенційно життєво важливих ліків, існує критична і невідкладна необхідність в багатоцентрових випробуваннях для перевірки цієї гіпотези у пацієнтів з COVID-19.

Дослідники клініки Mayo зазначають, що хоча АГ є одним з найбільш поширених супутніх захворювань, пов'язаних з поганим прогнозом COVID-19, було також виявлено, що артеріальна гіпертензія пов'язана зі зниженням рівнів експресії ACE-2.

Вони також припускають, що зв'язування COVID-19 з ACE2 може послаблювати залишкову активність ACE2, підвищуючи рівні ангіотензину 2, а зв'язування сартанів з рецептором ангіотензину 2 типу 1 (AT1R) може стабілізувати комплекс AT1R-ACE2 і запобігти взаємодія COVID-ACE-2.

Різка відміна інгібіторів РАС у пацієнтів з високим ризиком, включаючи пацієнтів з серцевою недостатністю або інфарктом міокарда, може привести до клінічної нестабільності і несприятливих наслідків для здоров'я.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми