Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.07.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

11.02.2019 14:54
Версія для друку
  • RSS

Чи варто інтенсивно знижувати АТ після ішемічного інсульту? 

Результати нового дослідження показали, що хоча інтенсивне зниження артеріального тиску (АТ) може знизити ризик внутрішньомозкового крововиливу (ВМК) після тромболітичного лікування гострого ішемічного інсульту (ГІІ), проте воно не впливає на  відновлення пацієнтів.

У дослідження ENCHANTED з березня 2012 року по квітень 2018 року було набрано 2227 пацієнтів, які отримували альтеплазу (62% чоловіків; середній вік 66,9 років) при ГІІ. Всі пацієнти, що включені в аналіз, перенесли інсульт від легкого ступеня тяжкості до середнього ступеня тяжкості, що визначалося за шкалою інсульту Національного інституту охорони здоров'я.

2196 учасників були випадковим чином поділені на дві групи: з них 1081 були розподілені в групу інтенсивного зниження АТ. Для цих пацієнтів цільовий  САТ  становив 130-140 мм рт.ст. і менше протягом години після тромболітичного лікування та  утримували на такому ж рівні до 72 годин з використанням доступних препаратів. Стандартна група включала 1115 пацієнтів: для цих пацієнтів цільовий САТ становив менше 180 мм рт. ст. протягом 72 годин. Середнє значення САТ  до лікування становило 165 мм рт. ст., а середній час від початку тромболітичної терапії до рандомізації становив 3,3 години.

Результати показали, що середнє значення САТ протягом 24 годин становив 144,3 мм рт.ст. для інтенсивної групи в порівнянні з 149,8 мм рт.ст. для стандартної групи. Хоча це призвело до статистично значущої різниці (P <0,0001), воно не досягло запланованої різниці в 15 мм рт. ст.

Проте, було значно менше випадків будь-якого ВМК в інтенсивній групі (ВР, 0,75; 95% ДІ, 0,60 - 0,94; Р = 0,014). Також було значно менше повідомлень про ВМК як про серйозне небажане явище в інтенсивній групі (5,5% проти 9,0%; ВР 0,59; P = 0,002).

Поліпшення функціонального статусу через 90 днів, оцінене  за шкалою Ранкіна (mRS), не відрізнялося між групами.

Ключовими  вторинними точками були будь-які зареєстровані ВМК; частота таких крововиливів була значно менше в інтенсивній групі (14,8% проти 18,7% відповідно).

Не було ніяких істотних відмінностей в інших результатах ефективності та безпеки, включаючи смерть і неврологічні порушення.

В цілому, інтенсивне зниження АТ не показало переваги над рекомендованим зниженням артеріального тиску щодо функціонального відновлення пацієнтів після інсульту.

 Це дослідження ясно показує, що інтенсивне зниження артеріального тиску може зробити лікування тромболізису безпечнішим за рахунок зниження ризику серйозних кровотеч. Але необхідні додаткові дослідження, щоб визначити, чому цей знижений ризик не призводить до поліпшення загального результату.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Пероральні антикоагулянти, фібриляція передсердь та ризик повторного інсульту

Нові дані вражають та наголошують на важливості прийому препаратів…

  >>>

Нові досягнення в лікуванні серцевого амілоїдозу

Дослідження HELIOS-B нового препарату демонструє прорив у лікуванні амілоїдозу серця…

  >>>