Результати нового аналізу показують, що збільшення кількості нейтрофілів, пов'язане з ішемічною хворобою серця (ІХС) та інфарктом міокарда (ІМ).
Дослідження спочатку підтвердило зв'язок між підвищеною кількістю нейтрофілів та ішемічною хворобою серця, ішемічною цереброваскулярною хворобою, ішемічним інсультом та судинною деменцією в обсерваційному дослідженні понад 100 000 осіб, за якими спостерігали понад 9 років.
Потім дослідники використали ряд баз даних для проведення менделівського рандомізованого дослідження з двома вибірками, в якому використовувалися генетичні дані для вивчення природних відмінностей у змінній дії – у даному випадку кількості нейтрофілів – та їх взаємозв'язку зі змінною результату –судинних кінцевих точок – з метою зведення до мінімуму плутанини та зворотного ефекту, яке показало, що кожна одиниця збільшення кількості нейтрофілів була пов'язана зі збільшенням ризику ІХС на 14% та збільшенням ризику ІМ на 22%.
Багатомірний аналіз показав, що у осіб з числом нейтрофілів ≥95-го процентиля був значно підвищений ризик ІХС у порівнянні з особами в діапазоні від 25-го до 75-го процентиля при скоригованому ВР 1,22 (95% ДІ, 1,10 -1,36).
Люди з найвищим числом нейтрофілів також мали значно підвищений ризик ІМ при скоригованому відношенні ризиків 1,22 (95% ДІ, 1,02–1,45), а також деменції ВР 1,29 (95%). % ДІ, 1,05 - 1,59).
Кожне збільшення стандартного відхилення числа генетично детермінованих нейтрофілів було пов'язане зі ВР для ІХС, що дорівнює 1,14 (95% ДІ, 1,05–1,23).
Кожне збільшення стандартного відхилення також було пов'язане зі ВР для ІМ 1,22 (95% ДІ, 1,06-1,41).
Однак значущого зв'язку між підвищенням кількості нейтрофілів та ішемічним інсультом не спостерігалося ВР 0,98 (95% ДІ, 0,89–1,07).
У дослідженні об'єднали дані п'яти рандомізованих досліджень, щоб показати, що вихідне співвідношення нейтрофілів передбачає серцево-судинні події та смертність.
Науковці стверджують, що зв'язок між нейтрофілами і особливо серцево-судинними захворюваннями є причинно-наслідковим. І це може бути дуже гарною мішенню для тестування нових ліків, що може принести велику користь пацієнтам. Хоча точну причину активації нейтрофілів у контексті атеросклерозу ще належить встановити.
Нейтрофіли є найбільш поширеними мієлоїдними клітинами в периферичних лімфоцитах, і їх визначення є мінімально інвазивним, недорогим і дуже надійним.
Науковці додають, що інтерпретація результатів дуже проста і, що найважливіше, вимірювання кількості нейтрофілів є частиною звичайної клінічної практики.
Це робить їх ідеальним та простим біомаркером для кількох запальних станів, включаючи атеросклероз та інших форм серцево-судинних захворювань.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org