Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.06.2022 15:49
Версія для друку
  • RSS

Чи існують вітаміни для серця? 

У новому звіті Цільової групи профілактичної допомоги США (USPSTF) детально висвітлені питання призначення вітамінів та мінеральних добавок. Спеціалісти говорять, що на сьогодні недостатньо доказів, щоб рекомендувати чи не рекомендувати прийом більшості вітамінних та мінеральних добавок для запобігання серцево-судинним захворюванням  та раку.

Тим не менш, є два вітаміни – вітамін Е та бета-каротин – які робоча група не рекомендує використовувати для профілактики серцевих захворювань, інсульту та раку. Існуючі дані показують, що прийом вітаміну Е марний і що бета-каротин може збільшити ризик раку легень у людей з підвищеним ризиком, наприклад у курців і тих, хто піддається впливу азбесту на роботі.

Науковці ретельно шукали докази, переглянувши загалом 84 дослідження. Але не знайшли достатніх аргументів на користь прийому або відмови від вітамінів, за двома винятками: бета-каротину та вітаміну Е, які  не рекомендують приймати.

Є докази негативного впливу від бета-каротину, основною причиною рекомендації проти прийому вітаміну Е є послідовне підтвердження відсутності користі.

Основна маса нових даних, отриманих з часу останнього огляду в 2014 р., стосувалася переважно добавок вітаміну D, але, незважаючи на включення 32 нових рандомізованих контрольованих випробувань та двох когортних досліджень, зведені оцінки смертності від усіх причин були аналогічні оцінкам, отриманим у попередньому огляді, довірчі інтервали лише трохи перетинають 1, а точкові оцінки припускають дуже невелику перевагу.

Вчені зазначають, що окрім бета-каротину та вітаміну Е, після огляду 84 досліджень, включаючи 78 рандомізованих контрольованих випробувань, за участю більше мільйона пацієнтів, не має чітких доказів користі або шкоди прийому вітамінів з точки зору розвитку серцево-судинних захворювань або раку або впливу на смертність від усіх причин. Отже, невідомо чи люди повинні приймати вітаміни чи ні, і однозначно потрібні додаткові дослідження.

Щодо використання полівітамінних добавок, то сукупність доказів не виявила жодної користі від прийому полівітамінів щодо смертності від серцево-судинних захворювань або раку. Але було невелике зниження захворюваності на рак.

Нещодавно опубліковане дослідження COSMOS мало середній період спостереження лише 3,6 року, що насправді недостатньо довго, якщо говорити про профілактику раку, в одному з інших досліджень використовувалися лише антиоксиданти, а третє дослідження проводилося лише у США. Таким чином, ці обмеження щодо узагальнення обмежували впевненість у рекомендаціях щодо полівітамінів.

Але  цільова група не виявила значної шкоди від прийому полівітамінів.

Вчені говорять, що можливо існує шкода від прийому високих доз вітаміну А та вітаміну D, але, як правило, дози, що містяться в полівітамінній пігулці, нижчі, ніж ці. Але якщо метою прийому полівітамінів є зниження ризику раку або серцево-судинних захворювань, то не має достатніх доказів, щоб дати рекомендацію до призначення таких препаратів.

 Ця рекомендація не поширюється на дітей, вагітних чи тих, хто планує вагітність, хронічно хворих, госпіталізованих чи тих, хто мав відомий дефіцит поживних речовин.

Спеціалісти відзначають, що для полівітамінів довести відсутність користі складно, але в кращому разі поточні дані свідчать про те, що будь-які потенційні переваги полівітамінів для зниження смертності, ймовірно, будуть невеликими.

Автори звіту наводять приклад здорової 65-річної жінки з передбачуваним ризиком смертності протягом 9 років близько 8% і зазначають, що прийом полівітамінів протягом 5-10 років може знизити її розрахунковий ризик смертності до 7,5% (на основі відношення шансів 0,94). Окрім демонстрації невеликої потенційної вигоди, ця оцінка заснована на недосконалих доказах, неточна та дуже чутлива до того, як дані інтерпретуються та аналізуються.

Науковці рекомендують для запобігання хронічним захворюванням, як і раніше, зосередитися на підходах, заснованих на фактичних даних, включаючи збалансоване харчування з високим вмістом фруктів та овочів та фізичну активність, контроль артеріального тиску, ліпідного профілю.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin