Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

30.09.2019 14:04
Версія для друку
  • RSS

Безпека призначення статинів і побічні ефекти 

Кожен четвертий американець старше 40 років приймає статини для зниження ризику інфаркту міокарда, ішемічного інсульту та інших ускладнень атеросклеротичної хвороби. Найбільш ефективні статини в середньому знижують рівень холестерину ЛПНЩ  на 55-60% при максимальній дозі, 6 з 7 статинів, що  надходять у продаж, доступні в загальній формі, що робить їх доступними для більшості пацієнтів.

В основному з використанням даних рандомізованих контрольованих досліджень, доповнених даними спостережень, де це необхідно, це наукове твердження забезпечує всебічний огляд безпеки та переносності статинів. Огляд охоплює загальну популяцію пацієнтів, а також демографічні підгрупи, включаючи людей похилого віку, дітей, вагітних жінок, жителів Східної Азії та пацієнтів з особливими станами, такими як хронічне захворювання нирок і печінки, ВІЛ і трансплантація органів.

Ризик серйозного пошкодження м'язів, викликаного статинами, включаючи рабдоміоліз, становить <0,1%, а ризик серйозної гепатотоксичності становить ≈ 0,001%. Ризик статин-індукованого нещодавно діагностованого цукрового діабету становить ≈0,2% в рік лікування, в залежності від основного ризику розвитку цукрового діабету в популяції, що вивчається.

У пацієнтів з цереброваскулярними захворюваннями статини, можливо, збільшують ризик геморагічного інсульту, проте вони явно призводять до більшого зниження ризику атеротромботичного інсульту і, отже, загального інсульту, а також інших серцево-судинних подій.

Немає переконливих доказів причинно-наслідкового зв'язку між статинами та раком, катарактою, когнітивною дисфункцією, периферичною невропатією, еректильною дисфункцією або тендинітом.

У клінічній практиці США приблизно 10% пацієнтів припиняють приймання статинів через суб'єктивні скарги, найчастіше м'язових симптомів без підвищеної креатинкінази. Навпаки, в рандомізованих клінічних дослідженнях різниця в частоті виникнення м'язових симптомів без значного підвищення рівня креатинкінази у пацієнтів, які отримували статини, в порівнянні з учасниками, що приймали плацебо, становила <1%, і навіть менше (0,1%) для пацієнтів, які припинили лікування через такі  м'язові симптоми. Це говорить про те, що м'язові симптоми зазвичай не викликані фармакологічними ефектами статинів. Поновлення терапії статинами у цих пацієнтів може бути складним завданням, але це важливо, особливо у пацієнтів з високим ризиком серцево-судинних подій, для яких профілактика цих подій є пріоритетною.

 В цілому, у пацієнтів, для яких лікування статинами рекомендовано відповідно до поточних рекомендацій, переваги значно переважують ризики.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми