Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.02.2019 18:53
Версія для друку
  • RSS

Безпека хірургічних втручань при серцевій недостатності. 

Результати нового дослідження показали, що у пацієнтів з серцевою недостатністю (СН) підвищений ризик смертності після хірургічного втручання (крім кардіохіріргічних), якщо вони мають знижену фракцію викиду ЛШ або симптоми СН.

Вчені стверджують, що симптоматичні пацієнти, як і пацієнти з більш низькою фракцією викиду мають вищий ризик, ніж безсимптомні.

Дослідження було засноване на базі даних більше 600 000 пацієнтів, які перенесли оперативне втручання в період з 2009 по 2016 рік. З них у 7,9% мали серцеву недостатність (середній вік 68,6; 2,9% жінки).

Пацієнти з серцевою недостатністю пройшли через більш складніші хірургічні втручання, ніж інші.

Беручи до уваги, що тільки  серцева недостатність була пов'язано з великою кількістю післяопераційних смертей через 90 днів (5,49% проти 1,22% для пацієнтів без серцевої недостатності, скориговане ВР 1,67, 95% ДІ 1,57-1, 76), різні ступені дисфункції шлуночків та симптоми СН, створювали свій власний внесок в ризик смерті:

• Симптоматична серцева недостатність: 10,11% проти 1,22% (ВР 2,37, 95% ДІ 2,14-2,63)

• Безсимптомна серцева недостатність: 4,84% проти 1,22% (ВР 1,53, 95% ДІ 1,44-1,63)

• Серцева недостатність із збереженою фракцією викиду ЛШ: 4,42% проти 1,22%

Науковці прийшли до висновку, що серцева недостатність є маркером сукупності супутніх захворювань, які, як правило, мають пацієнти із серцевою недостатністю, які сприяють підвищенню ризику смертності. Сама серцева недостатність має відносно невеликий вплив як незалежний фактор ризику післяопераційної смертності.

В цілому, результати дослідження  є дуже цінними і інформативними для  практикуючих лікарів, що можуть використовувати цю інформацію для передопераційної підготовки  пацієнта.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin