Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

31.07.2022 18:48
Версія для друку
  • RSS

Артеріальна гіпертензія- фактор ризику тяжкого перебігу COVID-19 

Згідно з даними нового дослідження, у дорослих з АГ, які були щеплені від COVID-19 і мали хоча б одну ревакцинацією, ймовірність госпіталізації з приводу тяжкого перебігу COVID-19 більш ніж удвічі вища, ніж у вакцинованих та ревакцинованих осіб без гіпертонії.

В новому аналізі, опублікованому в журналі Hypertension, дослідники виявили 912 дорослих, які отримали принаймні три дози мРНК вакцини проти COVID-19, і в яких пізніше було діагностовано COVID-19 під час сплеску інфекцій варіанту Omicron в період з грудня 2021 року по квітень 2022 року.

Усього було госпіталізовано 145 осіб (16%): з них 125 (86%) страждали на артеріальну гіпертензію.

Пацієнти з АГ були найбільш схильні до госпіталізації зі ВР 2,9. На додаток до високого АТ, такі фактори, як літній вік (ВР, 1.3), хронічне захворювання нирок (ВР, 2.2), попередній інфаркт міокарда або серцева недостатність (ВР, 2.2), а також триваліший час після останньої вакцинації та інфікування COVID-19 були пов'язані з підвищеним ризиком госпіталізації у багатовимірному аналізі.

Однак дослідники підкреслили, що підвищений ризик тяжкого перебігу захворювання та госпіталізації, пов'язаний з високим АТ, зберігався з ВР 2,6 за відсутності супутніх захворювань, таких як ЦД 2 типу, захворювання нирок та серцева недостатність.

Вчені наголошують, що хоча механізм ризику COVID-19, пов'язаного з гіпертонією, залишається незрозумілим, попередні дослідження виявили затримку виведення вірусу SARS-CoV-2 та пролонговану запальну реакцію у пацієнтів з гіпертонією, що може сприяти посиленню тяжкості захворювання.

Дослідники зазначили, що висновки були обмежені кількома факторами, у тому числі використанням даних з одного центру та відсутністю інформації про те, які варіанти та підтипи Omicron спричинили інфекції.

Але результати наголошують на необхідності додаткових досліджень про те, як знизити ризик тяжкого перебігу COVID-19 серед вразливих груп населення, а також про механізм потенційного зв'язку між високим АТ і тяжким перебігом COVID-19.

Науковці дійшли висновку, що з огляду на високу поширеність гіпертонії в усьому світі більш глибоке розуміння ризиків, пов'язаних з гіпертонією, та визначення стратегій зниження ризику на індивідуальному та популяційному рівнях матимуть важливе значення для переходу COVID-19 з пандемії до ендемії. Біологічний механізм, що лежить в основі зв'язку між гіпертонією та тяжким перебігом COVID-19, залишається недостатньо вивченим. Майбутні дослідження мають бути зосереджені на розумінні факторів, що пов'язують гіпертонію з тяжким перебігом COVID-19, оскільки це може прояснити як інформацію про те, як SARS-CoV-2 впливає на тіло та потенційні цілі для втручання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin