Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

12.11.2020 14:35
Версія для друку
  • RSS

Антикоагулянтна терапія у пацієнтів з фібриляцією передсердь та остеоартритом 

Результати нового дослідження показали, що пацієнти, які приймають варфарин значно частіше потребують операції із заміни колінного або кульшового суглоба ніж пацієнти, що приймають нові оральні антикоагулянти прямої дії (НОАК).

Використання варфарину було пов'язано з 1,5-кратним ризиком заміни колінного і кульшового суглобів у порівнянні з використанням НОАК.

Науковці зазначають, що отримані дані дають додаткові докази ролі вітаміну К і вітамін К-залежних білків в обмеженні прогресування остеоартриту.

Недостатній рівень вітаміну К пов'язаний з аномальною мінералізацією суглобових тканин, а також зі збільшенням захворюваності та поширеності остеоартриту.

Щоб побачити, чи має терапія варфарином біологічні ефекти, аналогічні тим, які спостерігаються у пацієнтів з дефіцитом вітаміну К, дослідники провели вкладене дослідження випадок-контроль, використовуючи дані з мережі поліпшення здоров'я (THIN), електронної бази даних медичних карт пацієнтів, зареєстрованих в лікарів загальної практики.

До вибірки увійшли дорослі віком 40-80 років з фібриляцією передсердь, які отримували варфарин або НОАК починаючи з 2009 р. і протягом 1 року з дати індексації (дата операції із заміни суглобів). Дослідники виключили пацієнтів із заміною колінного або кульшового суглоба до 2014 року, з важкими супутніми захворюваннями, які обмежували б заміну суглобів, або які отримували варфарин або НОАК до включення в дослідження. Кожен випадок був зіставлений за віком, статтю та датою індексної події з максимум чотирма контрольними пацієнтами (тими, яким не було виконано  хірургічне втручання).

Всього було включено 913 випадків і 3652 контролю. Групи мали схожі характеристики (стать, вік, ниркова недостатність, ХОЗЛ, АГ і венозні тромбоемболії), за винятком трохи більше високих показників діабету і серцевої недостатності серед контрольної групи, а також більш високого рівня ожиріння серед випадків.

Спочатку дослідники вивчили використання варфарину серед усіх випадків заміни колінного і / або кульшового суглоба і контрольної групи, і розрахували відношення ризиків 1,57 (95% ДІ, 1,30 - 1,89) для заміни колінного і кульшового суглобів варфарином після поправки на індекс маси тіла, фактори, що впливають на вибір антикоагулянту, супутні захворювання, інші ліки, відвідування терапевта і госпіталізації.

Зв'язок між варфарином та заміною суглоба підтверджений в аналізі, обмеженому лише заміною колінного суглоба, з скоригованим ВР 1,48 (95% ДІ 1,16-1,89).

Також спостерігався чіткий зв'язок між тривалістю прийому варфарину і ризиком заміни колінного і кульшового суглобів.

Науковці вважають, що пацієнтам з остеоартритом, яким необхідний  варфарин, необхідно розглянули можливість переходу на НОАК.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми