Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.01.2019 21:49
Версія для друку
  • RSS

Алкоголь і фібриляція передсердь. 

Результати нового дослідження показали, що помірне споживання алкоголю пов’язане зі змінами тканини лівого передсердя, що призводить до розвитку фібриляції передсердь.

Алкоголь - відомий модифікуючий фактор ризику розвитку фібриляції передсердь (ФП). До гострих електрофізіологічних ефектів разового вживання великих доз алкоголю належать вкорочення рефрактерного періоду тканини лівого передсердя (ЛП), уповільнення проведення по ЛП.

Дослідники запевняють, що споживання алкоголю (не менше ніж в помірній кількості, тобто 8 і більше доз на тиждень) є фактором ризику ФП. За даними мета-аналізу, що включив більше 800 тис пацієнтів, кожна додаткова доза алкоголю в день збільшувала ризик розвитку ФП на 8%. З іншого боку, є дані, які свідчать, що навіть малі дози алкоголю здатні викликати електричні та структурні зміни в ЛП (з утворенням «зон низького вольтажу» і розширенням порожнини ЛП). Так, при регулярному вживанні кожні 10 гр. алкоголю.

Науковці зазначають, що саме помірне вживання алкоголю призводить до значимого ремоделювання ЛП, що призводить до розвитку ФП.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin