Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.12.2024 13:36
Версія для друку
  • RSS

Серцево-судинний ризик при раку передміхурової залози 

Серцево-судинні захворювання часто зустрічаються у хворих на рак передміхурової залози і є основною причиною смерті. Серцево-судинні фактори ризику часто зустрічаються в цій популяції, і часто не враховуються порогові значення, рекомендовані в рекомендаціях з серцево-судинної практики.

Нижче наведено ключові моменти з сучасного огляду ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) при раку передміхурової залози (РПЗ) опублікованому в журнал JACC: CardioOnc в грудні 2024року:

  1. У пацієнтів із РПЗ спостерігається значна поширеність ССЗ, причому до 20% мають встановлене ССЗ на момент діагностики. Ішемічна хвороба серця, серцева недостатність та венозна тромбоемболія значно частіше зустрічаються в цій групі порівняно з загальною популяцією.
  2. Андрогенна деприваційна терапія (ADT) підвищує серцево-судинні ризики через такі механізми, як збільшення ожиріння, зниження м’язової сили та більш висока частота гіпертонії та діабету. Клініцисти повинні контролювати та мінімізувати ці ризики.
  3. Антагоністи гонадотропін-рилізинг гормону (GnRH) можуть знижувати ризик серцево-судинних ускладнень у порівнянні з агоністами GnRH, однак потрібні подальші дослідження для підтвердження цього.
  4. Інгібітори андрогенових рецепторів (ARPI), такі як ензалутамід і абіратерон, підвищують ризики гіпертонії та затримки рідини більше ніж агоністи GnRH. Комбінація ARPI з агоністами GnRH вимагає ретельнішого серцево-судинного моніторингу.
  5. Хронічне запалення може сприяти як прогресуванню РПЗ, так і розвитку ССЗ. Антизапальні стратегії можуть мати подвійний ефект у лікуванні РПЗ та зниженні серцево-судинного  ризику.
  6. Низький рівень контролю артеріальної гіпертензії, гіперліпідемії та діабету є поширеним серед пацієнтів із РПЗ. Посилена співпраця між онкологами, кардіологами та лікарями первинної ланки може ефективніше усунути ці прогалини.
  7. Пацієнтам з РПЗ, які отримують ADT, рекомендується проводити щорічну оцінку серцево-судинного ризику, включаючи оцінку ліпідів, глюкози, функції нирок та електрокардіограми. Особливу увагу слід приділяти пацієнтам із наявними ССЗ. 
  8. Втручання, спрямовані на припинення паління, регулярну фізичну активність і дотримання здорового раціону, мають бути інтегровані у рутинний догляд за пацієнтами із РПЗ для корекції модифікованих серцево-судинних ризиків. 
  9. Існуючі інструменти, як-от модель стратифікації ризику SCORE2, не валідовані для популяції пацієнтів із РПЗ.  Розробка та використання моделей прогнозування серцево-судинних ризиків, специфічних для  онкологічних пацієнтів, є пріоритетом для персоналізованого лікування.
  10. Антагоністи GnRH і комбінована терапія з кардіопротекторними засобами, такими як статини та антигіпертензивні засоби, мають потенціал, але потребують подальшої перевірки в рандомізованих дослідженнях.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Моніторинг аритмій після інсульту

Рішення експертів Американського коледжу кардіології (ACC) 2024 року: основні положення... >>>