Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.05.2020 19:42
Версія для друку
  • RSS

Низький ризик повторної абляції при лікуванні фібриляції передсердь. 

Катетерна абляція, що часто застосовується для боротьби з пароксизмальною фібриляцією передсердь (ФП), також часто проводиться у пацієнтів з персистуючою ФП, хоча і заснована на менш переконливих даних.

Однак нещодавно опубліковане дослідження доповнює доказову базу для абляції персистуючої ФП.

У проспективному дослідженні PRECEPT, пацієнти з симптоматичною, стійкою до лікарських засобів персистуючою ФП, які перенесли процедури абляції з новим абляційним катетером, продемонстрували клінічну ефективність, яку можна порівняти з даними з літератури, і дослідники стверджують, що низький рівень небажаних явищ знаходиться в межах загальноприйнятих показників.

Близько у 62% пацієнтів не було ФП, повторних абляцій або використання нових антиаритмічних препаратів протягом 15-місячного періоду спостереження, в той час як частота небажаних явищ становила менше 4%. Група також продемонструвала набагато меншу потребу в кардіоверсії або антиаритмічній медикаментозній терапії після процедури, ніж раніше.

За оцінками дослідників показник відсутності повторної абляції склав близько 89% через 12 місяців і 86% через 15 місяців.

Лікарі в PRECEPT використовували Thermocool SmartTouch (Biosense Webster) з сенсорним контактом і запатентованим програмним забезпеченням для визначення пошкоджень.

В дослідженні взяли участь 881 пацієнтів з 27 центрів, з симптомами персистуючої ФП, що виникла від тижня до 1 року, які не реагували або не витримували хоча б один антиаритмічний препарат класів I / III. Пацієнти з надмірно збільшеним лівим передсердям або фракцією викиду лівого шлуночка менше 40% були виключені.

Частота повторної абляції в PRECEPT середньому становило 1,1 повторної абляції на пацієнта протягом всього дослідження.

Частота первинної кінцевої точки безпеки, небажаних явищ, що виникають протягом 7 днів після початкової або будь-яких повторних процедур абляції, склала 3,8% через 15 місяців, що значно перевершило заздалегідь встановлену мету ефективності в 16%.

14 побічних ефектів, які спостерігалися у 13 пацієнтів, включали п'ять випадків тампонади серця, три кровотечі з судинного доступу і дві судинно-нервові події. Випадків смерті або передсердних свищів не було.

15-місячний показник первинної кінцевої точки ефективності, який визначався як відсутність задокументованої рецидивуючої ФП, передсердної тахікардії або тріпотіння передсердь, склав 61,7%, перевищивши передбачуваний контрольний показник ефективності в 40%.

Відповідний показник клінічного успіху, який визначається як відсутність задокументованих повторних симптоматичних ФП або інших передсердних аритмій, склав 80,4%.

В подальшому аналізі було відзначено зниження потреби в кардіоверсії на 82,7% і зниження використання антиаритмічних препаратів на 74,5% (P <0,001 для обох кінцеві точки).

Дослідники зазначають, що ключовою перевагою абляції є поліпшення симптомів, і відновлення синусового ритму, але для цього може знадобитися більше однієї процедури і продовження антиаритмічної лікарської терапії.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми