Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
16.10.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

06.10.2024 17:12
Версія для друку
  • RSS

Клінічні та візуалізаційні діагностичні критерії міокардиту 

Результати нового дослідження показали, що критерії Європейського товариства кардіологів (ESC) при клінічно підозрюваному міокардиті та оновлені критерії Lake-Louise (LLC) мають значну та незалежну прогностичну цінність.

Головним завданням для дослідників було порівняти прогностичну цінність критеріїв ESC для клінічно підозрюваного міокардиту, оновлених критеріїв LLC, критеріїв Американської асоціації серця (AHA) для ймовірного гострого міокардиту (pAM) та консенсусних критеріїв експертів для гострого міокардиту (AM) і ускладненого міокардиту (CM).

Дослідники залучили пацієнтів із клінічною підозрою на міокардит, які були направлені на магнітно-резонансну томографію серця (МРТ) у двох центрах. Ті, у кого була кардіоміопатія в анамнезі, були виключені. Порівнювали асоціацію комбінованих несприятливих подій (госпіталізація через серцеву недостатність, рецидив міокардиту, стійка шлуночкова тахікардія або смерть) з діагностичними критеріями ESC, LLC, pAM, AM та CM.

Серед 1557 пацієнтів, направлених на МРТ серця з підозрою на міокардит, 1050 (62,6% чоловіків; середній вік 48,9 ± 16,8 років) не мали альтернативного діагнозу. З них 938 (89,3%) відповідали критеріям ESC для клінічно підозрюваного міокардиту, 299 (28,5%) – критеріям LLC, і 356 (33,9%), 216 (20,6%) і 77 (7,3%) – критеріям pAM, AM і CM, відповідно. Несприятливі події трапилися у 161 пацієнта (15,3%) протягом медіанного періоду спостереження 3,4 року. Найвищі щорічні показники несприятливих подій (6,6%) спостерігалися у пацієнтів, які відповідали критеріям LLC, тоді як негативні критерії ESC вказували на відмінний прогноз (щорічна частота подій 0,7%). Серед усіх визначень міокардиту критерії ESC і LLC були найсильнішими багатофакторними предикторами результатів і мали незалежну та додаткову прогностичну цінність (скориговане HR – 3,87; 95% ДІ – 1,22-12,2; p = 0,021, і скориговане HR – 2,53; 95% ДІ – 1,83-3,49; p < 0,001 відповідно) після корекції на клінічні характеристики.

Автори повідомляють, що в реальних умовах у більшості пацієнтів з підозрою на міокардит діагноз було встановлено за допомогою критеріїв ESC, тоді як приблизно лише чверть пацієнтів досягла діагнозу за допомогою LLC.

Це дослідження демонструє значну та незалежну прогностичну цінність критеріїв ESC для підозрюваного міокардиту та оновлених критеріїв LLC. Критерії ESC були позитивними у більшої частини пацієнтів, тоді як LLC більш точно вказували на високий ризик важких серцевих подій (MACE). Критерії AHA для pAM і консенсусні визначення експертів для гострого та ускладненого міокардиту мали помірне перекриття між собою та обмежену прогностичну цінність після корекції на клінічні критерії та критерії ESC чи LLC.

 Загалом, дослідження підкреслює взаємодоповнююче значення різних діагностичних критеріїв у прогнозуванні ризику для пацієнтів із міокардитом і наголошує на важливості інтеграції кількох методів, включаючи МРТ серця, у діагностичний процес можливого міокардиту.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

ТЕЛА: огляд основних рекомендацій.

Науковці  порівняли міжнародні клінічні настанови щодо діагностики та лікування гострої тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), висвітлюючи ключові рекомендації та відмінності для оптимізації надання допомоги пацієнтам…

  >>>