Нове дослідження показує, що використання вікових порогових значень для вимірювання тропоніну дозволить точніше діагностувати ураження міокарда при оцінці пацієнтів на предмет підозри на інфаркт міокарда (ІМ).
Аналіз демонструє, що 99-й процентиль для верхньої референтної межі (використовується для визначення ураження міокарда) для високої чутливості (hs)–тропонін Т у новому аналізі збігався з даними виробників. Однак той самий поріг для hs–тропоніну I був нижчим, ніж рівні, заявлені виробником, якщо розглядати всю популяцію.
І як для hs–тропоніну Т, так і для hs–тропоніну I були значні відмінності в рівнях 99-го процентиля залежно від віку.
Нові дані свідчать про те, що деякі випадки ураження міокарда можна пропустити в усьому населенні, використовуючи поточні незалежні від віку порогові значення тропоніну I. За словами науковців, дані свідчать про те, що пороги, які використовуються для діагностики ураження міокарда, повинні бути вищими у літніх людей, дещо нижчими в осіб середнього віку та набагато нижчими у молодих.
Автори дослідження пояснюють, що 99-й процентиль верхньої референтної межі є загальним критерієм аномалій для всіх аналізів тропоніну. П’ять високочутливих аналізів серцевого тропоніну були схвалені Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) для клінічного використання та дозволяють раніше діагностувати ІМ.
Проте підхід до визначення 99-го процентиля верхніх референтних меж для цих аналізів різнився: визначення здорових контрольних популяцій відрізняються, а різні доступні аналізи не стандартизовані чи гармонізовані. Таким чином, концентрації тропоніну в 99-му процентилі не співпадають між аналізами, і можливість узагальнення зазначених виробником верхніх контрольних меж для аналізів hs-тропоніну для дорослого населення невідома.
Науковці зазначають, що хоча 99-й процентиль верхньої референтної межі для hs-тропоніну в залежності від статі рекомендований з 2018 року, вікові пороги ще не схвалені, і питання про те, чи відрізняються пороги за расовою або етнічною приналежністю, також є суперечливим.
Дослідники мали на меті дослідити ці проблеми, використовуючи збережені зразки сироватки крові дорослих віком від 18 років, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування (NHANES) у 1999-2004 роках в США.
Для дослідження підрахували верхню референтну межу 99-го процентиля для чотирьох аналізів hs-тропоніну (один тропонін Т і три тропонін I) у строго визначеній здоровій контрольній підгрупі з 2746 осіб із когорти NHANES.
Результати показали, що верхня межа NHANES 99-го процентиля для hs–тропоніну Т (19 нг/л) збігалася з рівнем, заявленим виробником (19 нг/л). Але верхні контрольні рівні NHANES для трьох аналізів тропоніну I були нижчими, ніж рівні, заявлені виробниками.
Рівні NHANES становили 13 нг/л для аналізу Abbott hs–тропонін I (виробник: 28 нг/л); 5 нг/л для аналізу Ortho HS–тропонін I (виробник: 11 нг/л); і 37 нг/л для аналізу Siemens hs–тропонін I (виробник: 46,5 нг/л).
Крім того, 99-й процентиль верхніх контрольних меж для всіх чотирьох аналізів hs-тропоніну був статистично значно нижчим у здорових дорослих молодше 40 років порівняно зі здоровими дорослими старше 60 років.
Існували також значні відмінності у верхніх контрольних межах за статтю, але жодної за расою/етнічною приналежністю.
Науковці пояснюють, що NHANES — це дуже добре фенотипована база даних з інформацією про здоров’я людей, індекс маси тіла та інші біомаркери, що дозволяє визначити повністю здорову підгрупу людей, даючи пояснення, чому поріг 99-го процентиля для hs-тропоніну I був нижчим, ніж раніше повідомлялося в інших когортах.
Загальні результати дослідження свідчать про необхідність розгляду різних порогових значень для тропоніну I. Це може призвести до зниження порогових рівнів, які використовуються для діагностики ураження міокарда, у популяції в цілому. Але більш важливим повідомленням є необхідність встановлення порогових значень для віку.
Науковці виявили, що рівень тропоніну залежить від віку. Навіть у людей, які старіють здоровими, їхній рівень тропоніну вище, ніж у молодих людей. Це перший раз, коли це було продемонстровано з такою чіткою статистичною значущістю.
Дослідники зазначають, що хоча використання таких порогових показників може ще більше ускладнити діагностичні критерії ІМ, це замінюється перевагами покращеної діагностичної точності у молодших пацієнтів і жінок (важливий крок до справедливості у сфері охорони здоров’я), одночасно зменшуючи гіпердіагностику ІМ у людей похилого віку.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org