Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

07.02.2020 14:59
Версія для друку
  • RSS

Артеріальний тиск- ключ до лікування ішемічного інсульту. 

Результати нового дослідження показали, що низькі і високі рівні артеріального тиску під час ендоваскулярного лікування гострого ішемічного інсульту пов'язані з поганим функціональним результатом.

Науковці зазначають, що  найкращі результати досягаються, якщо середній артеріальний тиск крові (САТ) підтримується на рівні 70-90 мм рт. ст. (Середній артеріальний тиск враховує як систолічний, так і діастолічний)

Спеціалісти стверджують, що  головне повідомлення полягає в тому, що під час ендоваскулярної терапії інсульту необхідні суворі протоколи артеріального тиску. Під час цієї процедури лікарі повинні ретельно стежити за артеріальним тиском, оскільки пацієнти дуже чутливі до його  змін. Якщо  не буде контролю артеріального тиску під час процедури, це може негативно вплинути на результати.

Відомо, що САТ тимчасово падає під час ендоваскулярної процедури, і попередні дослідження припускали, що низький кров'яний тиск негативно впливає на результати, але не було відомо, який поріг САТ оптимальний.

Для поточного дослідження дослідники проаналізували дані з трьох рандомізованих контрольованих випробувань, які досліджують стратегію анестезії під час ендоваскулярного лікування інсульту.

Однією з основних сильних сторін цього аналізу є те, що у всіх трьох дослідженнях, які у ньому використовували, були дотримані строгі протоколи артеріального тиску.

Результати показали, що кумулятивний період тривалістю не менше 10 хвилин при САТ менше 70 мм рт. ст., був пов'язаний зі зміщенням до більш високої 90-денної модифікованої шкали Ранкіна (mRS) (скориговане відношення ризику[ВР], 1,51; 95% довірчий інтервал [ДІ], 1,02 - 2,22) що відповідає кількості 1 пацієнту з 10, яким  необхідне лікування ускладнень.

Безперервний епізод тривалістю не менше 20 хвилин з САТ менше 70 мм рт.ст. мав більш високий ризик збільшення оцінки mRS за 90 днів (ВР, 2,30), що відповідає кількості 1 пацієнту з 4, яким  необхідне лікування ускладнень.

Кумулятивний період тривалістю не менше 45 хвилин з САТ  більш ніж 90 мм рт. ст. був пов'язаний зі зрушенням в бік більш високого 90-денного показника mRS (скориговане ВР, 1,49).

І кумулятивний епізод мінімум 115 хвилин з САТ більш ніж 90 мм рт.ст. показав більший ризик більш високого показника mRS (скоригований ВР, 1,89).

Ці результати припускають, що САП може бути мішенню для модифікуючої терапії для запобігання або зменшення поганого функціонального результату у пацієнтів, що піддаються ендоваскулярному лікуванню гострого ішемічного інсульту, і що САТ, можливо, слід підтримувати в таких вузьких межах.

Вчені вказують на те, що за їх даними, середній артеріальний тиск повинен підтримуватися в діапазоні від 70 до 90 мм рт. ст. Обов'язково повинні бути випадкові падіння нижче 70 мм рт. ст., але вони повинні бути зведені до мінімуму, якщо це можливо.

Це перше дослідження, яке показало, що більш високі рівні артеріального тиску можуть також призвести до поганих результатів під час ендоваскулярного лікування, хоча взаємозв'язок набагато слабкіше, ніж для низького артеріального тиску.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Цикл ТУ " Новітні технології інтервенційної діагностики коронарного атеросклерозу" 10.02-24.02.2025

 

Інформація, контакти, перелік документів...

Інформація, контакти, перелік документів...

 >>>

Як покращити лікування кардіогенного шоку?

Ключ до змін – рання діагностика та швидке впровадження механічної підтримки кровообігу... >>>