Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
15.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

09.09.2015 11:45
Версія для друку
  • RSS

Вживання кави пацієнтами з артеріальною гіпертензією. 

Автори оцінювали вплив вживання кави молодими пацієнтами з першим ступенем артеріальної гіпертензії  на розвиток небажаних клінічних подій...В новому дослідженні взяли участь пацієнти 18-45 років з артеріальною гіпертензією (#АГ) 1 ступеня, що не приймали антигіпертензивної терапії. Виявилось, що у учасників, які помірно вживали каву – від 1 до 3 чашек еспресо на день – відмічається підвищення ризику серцево-судинної події (переважно гострого коронарного синдрому) впродовж наступних 10 років в три рази у порівнянні з учасниками, які взагалі не вживають каву. А у учасників, що вживали 4 і більше чашек еспресо на день відмічалось підвищення ризику в чотири рази.

Результати дослідження #HARVEST були представлені на конгресі Європейського товариства кардіологів.

За словами авторів, збільшення вживання кави також супроводжувалось зростанням вірогідності розвитку гіпертензії, що потребуватиме медикаментозного лікування, і розвитком предіабету.

Зазначається, що довготривалі серцево-судинні і метаболічні ефекти вживання кави у пацієнтів з гіпертензією залишаються спірними.

Метою поточного дослідження була оцінка того, чи впливає вживання кави на ризик серцево-судинних подій, а якщо так, то чи пов’язано це хоча б якоюсь мірою з ефектами на артеріальний тиск і метаболізм глюкози.

Були проаналізовані дані 1201 учасника з 1-м ступенем артеріальної гіпертензії(140-159/90-99 мм рт.ст.) на початку дослідження. Пацієнтам проводилось чітке систематичне моніторування АТ і спостереження до моменту, коли артеріальна гіпертензія потребувала медикаментозного лікування.

Близько трьох чвертей пацієнтів (73%) були чоловічої статі. Вихідний середній рівень АТ склав 145/94 мм рт.ст. Більше половини пацієнтів вживали каву в помірній кількості (767 пацієнтів, 63.8%). Решта пацієнтів або взагалі не вживали каву (316 пацієнтів, 26.3%), або вживали 4 і більше чашек еспресо на день (119 пацієнтів, 9.9%).

Учасники, що вживали каву, були трохи старші і мали більший індекс маси тіла. Середній вік пацієнтів, що помірно вживали каву, вживали багато кави і не вживали взагалі склав 33.5, 36.5 і 30.5 років, відповідно, а індекс маси тіла – 25.7, 26.1 і 24.6, відповідно.

За період спостереження протягом в середньому 12.5 років було відмічено 60 серцевосудинних подій, в основному – гострі коронарні синдроми (80%). Також були відмічені випадки інсульту, розвитку захворювання периферичних артерій і ниркової недостатності.

У порівнянні з пацієнтами, що не вживали каву, у пацієнтів, що випивали 4 і більше чашек кави на день, відмічався достовірно вищий ризик необхідності медикаментозної терапії гіпертензії (ВР 1.95; 95% ДІ 1.1-1.9; Р=0.004). Також у них достовірно підвищений ризик розвитку предіабету (ВР 2.0, 95% ДІ 1.3-3.1; Р=0.0017). У пацієнтів, що вживали каву помірно, відмічалась недостовірна тенденція до підвищення ризику вказаних подій.

#кава, #ССЗ, #coffee, #hypertension, #CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>