Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

01.10.2021 16:22
Версія для друку
  • RSS

Вакцинація проти грипу після інфаркту міокарда 

Результати рандомізованого дослідження показали, що  вакцинація проти сезонного грипу може бути однією з кращих заходів вторинної профілактики  значно зменшуючи кількість смертей і знизуючи ризик деяких нефатальних серцевих подій.

В аналізі, в якому брало участь більше 2500 пацієнтів, госпіталізованих з гострим інфарктом міокарда (ІМ) або  стабільною ішемічною хворобою серця високого ризику (менш ніж в 1% випадків), половина з них отримувала стандартну річну вакцину проти грипу, а інша половина - фізіологічний розчин -плацебо протягом 72 годин після надходження або процедури реваскуляризації.

У дослідженні 1290 пацієнтів були  вакциновані, і 1281 пацієнтів визначені до контрольної групи, 54,5% були госпіталізовані з ІМ з підйомом сегмента ST, 45,2% - з ІМ без підйому сегмента ST, і 0.3% зі стабільною ІХС. Три чверті осіб перенесли ЧКВ. В цілому їх середній вік становив 60 років, і тільки 18,2% становили жінки.

Частота комбінованого первинного результату склала 5,3% для тих, хто був вакцинований, і 7,2% для тих, хто отримував плацебо, (ВР 0,72; 95% ДІ, 0,52-0,99; P = 0,040). Смертність від усіх причин склала 2,9% для вакцинованих і 4,9% для контрольної групи (ВР 0,59; 95% ДІ 0,39-0,89; P = 0,010). Частота ІМ під час спостереження не розрізнялася статистично і склала 2,0% і 2,4% відповідно (P = 0,57).

У вакцинованих пацієнтів відзначалося зниження ризику первинної кінцевої точки ( смерті, нефатального інфаркту міокарда (ІМ) або тромбозу стента) на 28% протягом наступного року в порівнянні з контрольною групою. При цьому у групі вакцинованих пацієнтів смертність від усіх причин знизилася на 41% , як і смертність від серцево-судинних захворювань.

Вакцинація була пов'язана з великою кількістю очікуваних побічних ефектів, таких як біль в місці ін'єкції або набряк, але невелика частота серйозних побічних ефектів була однаковою в обох групах.

Дослідники звертають увагу на те, що вакцинація може мати позитивні і корисні ефекти імунної модуляції, зменшуючи тяжкість серцевої недостатності, що розвивається. А також може знизити ризик раптової смерті.

Науковці зазначають, що результати випробування, проведеного в 30 центрах в восьми країнах протягом чотирьох послідовних сезонів грипу в поєднанні з попередніми невеликими дослідженнями, присвяченими цій проблемі, повинні бути достатніми для того, щоб зробити вакцинацію проти грипу новим стандартом лікування як частину стаціонарного лікування.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin