Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.03.2015 16:08
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Американського коледжу кардіологів: ризик раку після ІМ. 

Незважаючи на те, що дані про взаємозв'язок між двома патологіями не є остаточними, дослідники наголошують про необхідність ретельного вивчення даної проблеми...Дослідники з Данії зазначають, що у хворих, що вижили після інфаркту міокарда (ІМ), може бути достовірно вищий ризик онкологічних захворювань взагалі і окремих видів #рак’у зокрема. Хоча механізм розвитку достеменно невідомий і автори не впевнені в тому, чи немає інших факторів, які б могли вплинути на розвиток онкологічного захворювання.

Результати дослідження були представлені на конгресі Американського коледжу кардіологів. Автори проаналізували дані реєстрів Данії з загальною кількістю майже 126000 пацієнтів, які перенесли ІМ і не мали в анамнезі онкологічного захворювання. Отримані результати порівняли з даними більш ніж 3 мільйонів осіб без #ІМ і онкологічного діагнозу в анамнезі, які склали контрольну групу.

За словами головного дослідника, підвищення ризику розвитку раку було найбільш виражене в перші 6 місяців після ІМ. Хоча і після цього терміну відмічалося підвищення ризику розвитку онкологічної патології, особливо раку легень і сечового міхура.

Однак відмічається, що достовірний взаємозв’язок між перенесеним ІМ і цими різновидами раку може бути пояснений палінням – але в регістрах була відсутня інформація щодо статусу паління пацієнтів.

Дослідники проаналізували дані 3005734 жителів Данії у віці старше 29 років. Серед них у 125909 пацієнтів (62% чоловіків; середній вік – 62 роки) в період з січня 1996 по грудень 2012 року мав місце ІМ. Решта 2879825 осіб склали контрольну групу.

Виявилося, що за 17 років періоду спостереження в контрольній групі було відмічено 363383 випадки раку, що відповідає частоті виникнення на рівні 95.1 на 10000 людино-років. В групі пацієнтів з перенесеним ІМ відповідна кількість і показник склала 10680 і 167.2.

Найбільший відносний ризик розвитку раку був відмічений протягом першого місяця після ІМ (ВР 3.02; 95% ДІ 2.49-3.66). Надалі ризик поступово знижувався, але залишався на стабільному рівні на 6 місяць після ІМ. В наймолодшій групі (від 30 до 54 років) був відмічений найбільш сильний взаємозв’язок між анамнезом ІМ і підвищенням ризику після 6 місяця з моменту ІМ (ВР 1.44). Ризик зменшувався з віком (ВР 1.19 для пацієнтів у віці від 55 до 66 років і лише 1.05 для старших за 70 років).

Нарешті, підвищення ризику раку легень і сечового міхура було достовірно асоційоване з перенесеним ІМ (ВР 1.44 і 1.31, відповідно).

#AMI, #cancer, #ACC

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>