Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

10.09.2015 11:08
Версія для друку
  • RSS

ATTEMPT-CVD: телмісартан і біомаркери при гіпертензії. 

Автори виявили позитивний вплив прийому блокатору рецепторів ангіотензину ІІ на рівні натрійуретичного пептиду і співвідношення альбумін/креатинін сечі...Антигіпертензивна терапія, що включає прийом блокатору рецептору ангіотензину ІІ (БРА) #телмісартан’у покращує рівні двох важливих біомаркерів серцево-судинного і ниркового ризику у порівнянні з терапією, що не включає #БРА. Дані результати були отримані в дослідженні ATTEMPT-CVD. Так, прийом телмісартану асоціювався з меншим зростанням рівня мозкового натрійуретичного пептиду (НУП) і більшим зниженням співвідношення альбумін/креатинін сечі, незалежно від змін артеріального тиску.

Більше того, виявилось, що вихідні рівні #НУП і співвідношення альбумін/креатинін сечі виступали предикторами серцево-судинних подій. Також автори відмітили, що у пацієнтів, які приймали БРА, відмічалось менше серцево-судинних подій у порівнянні з групою контролю, однак дана різниця виявилась недостовірною.

Результати дослідження були представлені на конграсі Європейського товариства кардіологів.

Автори відмічають, що при застосуванні БРА відмічалось зниження швидкості клубочкової фільтрації (ШКФ), однак рівні комбінованих серцево-судинних подій також зменшувались, тому, вірогідно, зміни показника співвідношення альбумін/креатинін є більш важливими, ніж рівні креатиніну чи ШКФ.

В період з липня 2009 по квітень 2011 років автори рандомізували 1228 пацієнтів з 168 закладів в Японії в групу прийому БРА і групу, учасники якої не приймали БРА. Вік пацієнтів складав від 40 до 80 років, у всіх відмічалась артеріальна гіпертензія, а також як мінімум один серцево-судинний фактор ризику.

Вихідні характеристики пацієнтів обох груп були однакові. Більша частина учасників (58%) були чоловічої статі. Середній вік на момент включення склав 66 років, а середній показник АТ – 150/84 мм рт.ст. Приблизно у 57% учасників відмічалась дисліпідемія, у 67% - цукровий діабет 2-го типу, 17% учасників палили. Вихідні рівні НУП і співвідношення альбумін/креатинін сечі між групами також не відрізнялись.

Період спостереження склав 3 роки, а на 6-й, 12-й, 24-й і 36-й місяці спостереження дослідники визначали рівні співвідношення альбумін/креатинін сечі, НУП плазми крові, рівень високочутливого С-реактивного протеїну, 8-гідрокси-деоксигуанозину сечі, адипонектину плазми, ШКФ і високомолекулярного адипонектину.

Первиними кінцевими точками ефективності були зміни співвідношення альбумін/креатинін сечі і рівня НУП плазми крові у порівнянні з вихідними показниками. Вторинними точками ефективності були зміни інших біомаркерів і час до комбінованої серцево-судинної події (церебальної, коронарної, кардіальної і пов’язаної з аортою/периферичними артеріями, а також розвитку ускладнень ЦД і погіршення ниркової функції).

В групі призначення не БРА майже всі учасники отримували антагоністи кальцію; рідше призначались інгібітори АПФ, бета-блокатори і діуретики.

За результатами виявилось, що рівень співвідношення альбумін/креатинін сечі більш виражено зменшився у пацієнтів групи БРА (P<0.001), а показник НУП в цій же групі зріс в меншій мірі у порівнянні з групою контролю (Р=0.044).

У пацієнтів групи БРА також відмічалась менша кількість фатальних і нефатальних комбінованих серцево-судинних подій (церебральних, коронарних, кардіальних, пов’язаних з аортою/периферичними артеріями, ускладнень діабету і порушення ниркових функцій), однак дана різниця виявилась недостовірною (ВШ 0.71, 95% ДІ 0.45-1.12; Р=0.14).

Після корекції на супутні фактори ризику вихідні рівні НУП і співвідношення альбумін/креатинін виявились предикторами розвитку серцево-судинних подій, хоча і набагато слабшими, ніж вік, стать, наявність ЦД і анамнез серцево-судинних подій.

#гіпертензія, #ССЗ, #telmisartan, #BNP, #UACR, #ARB, CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin